Jakie marki samochodów wybierają Polacy?

Według statystyk, Polacy wciąż najczęściej i najchętniej wybierają tanie samochody. Niewielki procent wszystkich aut (niedużo ponad 1% zaledwie) stanowią auta nowe. Jakie samochody są najbardziej popularne? Na czołowych miejscach znalazł się Volkswagen Passat oraz Golf, Audi A4, a także Opel Astra, ale do grupy dobrych aut klasy średniej, warto dorzucić kilka modeli, takich jak np. BMW serii 3, Renault Laguna czy choćby Peugeot 407. Przyjrzyjmy się jednak bliżej trzem markom z czołówki.
Volkswagen
Niemiecka marka samochodów istniejąca na rynku od końcówki lat 30 ubiegłego wieku, produkowana przez koncern Volkswagen. Początki fabryki sięgają 1931 roku, kiedy to Porsche został poproszony o opracowanie konceptu niedrogiego samochodu. Auta z koncernu Volkswagena bardzo szybko zostały określone, jako „samochody ludowe”. A w dużej mierze dzięki słynnemu garbusowi, marka zapracowała sobie na miano jednego z największych producentów motoryzacji w Europie. W latach 70 pojawił się Passat oraz Golf, dwa auta nadal tak ochoczo kupowane przez Polaków.
Audi
Producent samochodów wchodzący w skład wspomnianego powyżej Volkswagena, założony na początku XX wieku przez Horcha. Zaledwie po roku, zostały zaprezentowane już pierwsze auta Audi. Audi A4, które pojawiło się na liście wybieranych przez Polaków samochodów klasy średniej, produkowane jest od 1994 roku, a sama druga generacja, czyli Audi B6, została zademonstrowana w 2000 roku, błyskawicznie zyskując pokaźne grono zwolenników. Przyczynił się do tego niebywały komfort jazdy oraz wzbogacone wyposażenie.
Opel
Początki przedsiębiorstwa sięgają drugiej połowy XIX wieku, kiedy to Opel opracował swoją pierwszą maszynę do szycia, a następnie rower. Firma nie od razu zajmowała się produkcją samochodów. Dopiero wiele lat później, po śmierci przedsiębiorcy, kiedy zaczęła nią zarządzać żona Opla wraz z pięcioma synami, wypuściła pierwsze auta osobowe napędzane silnikiem spalinowym oraz motocykle. W trakcie I i II wojny światowej skupiano się głównie na samochodach ciężarowych. Możliwość wytwarzania aut seryjnie, zwiększyła możliwości
dotarcia do dużego grona ludzi, co przełożyło się w konsekwencji na ilość kupowanych pojazdów. Opel na dobre wypisał się w rynek motoryzacyjny, stając się największym koncernem, zajmującym się produkcją samochodów. Opel Astra, w którym lubują się Polacy, ukazał się na początku lat 90.