Co wyróżnia myjnię ręczną?

Jak dobrze wiemy, wygląd auta świadczy o jego właścicielu. Jeśli karoseria jest czysta, felgi umyte, a lakier wywoskowany, samochód będzie prezentował się znakomicie. Dlatego też warto czasami zafundować swojemu pojazdowi gruntowne mycie. Można oczywiście dokonać tego samodzielnie, ale trzeba mieć do tego odpowiednie miejsce oraz sporą ilość czasu i wprawy. Od wielu lat zabronione jest klasyczne mycie samochodu na parkingu przed domem, a niekiedy nawet na własnej posesji, z uwagi na przepisy z zakresu ochrony środowiska. Z kolei czas, który musielibyśmy poświęcić, aby gruntownie umyć auto własnoręcznie dla niektórych może być zbyt długi – zwłaszcza, gdy nie mamy w tym wprawy. I to właśnie dlatego warto skorzystać z usług myjni ręcznych, na których to profesjonaliści zadbają o gruntownie umycie naszego auta.

Jak znaleźć dobrą myjnię ręczną?

Znalezienie myjni ręcznej dla siebie jest o wiele trudniejsze od znalezienia myjni automatycznej – powodem tego stanu rzeczy nie jest jednak jakość oferowanych usług, a różnica w ich ilości. Myjnie ręczne występują o wiele rzadziej od automatycznych odpowiedników i czasami trudno będzie znaleźć jedną z nich w swojej okolicy – warto jednak to zrobić. Porządna myjnia ręczna będzie wyróżniała się bogactwem oferty i często powiązana będzie z usługami auto detailingu. Sposób, w jaki wyszkoleni profesjonaliści zadbają o wasz samochód w takiej firmie będzie nieporównywalnie lepszy od tego, jak zrobią to myjnie automatyczne.

Co obejmują oferta myjni ręcznych?

Szczególnie istotna jest dokładność, z jaką zostanie umyte każde auto, ponieważ ręczna praca tego typu jest znacznie dokładniejsza niż praca jakichkolwiek automatów czy technik bezdotykowych. Ręka pracownika myjni dotrze w każdy zakamarek samochodu, wymyje każdy brud i wytrze dokładnie do sucha. Ewentualne poprawki nie będą problemem, bo człowiek może na bieżąco reagować na każde niedociągnięcie. W ofercie takiej myjni znaleźć można mycie zewnętrzne i wewnętrzne, pranie tapicerki, woskowanie, mycie silnika czy też dodatkowe usługi zabezpieczające auto. Niektóre myjnie uzupełniają również płyny (najczęściej ten do spryskiwaczy), jednak jest to jeszcze dość mało popularna usługa. Możemy spodziewać się, że znikną wszystkie przylegające owady do karoserii, zanieczyszczenia w trudno dostępnych miejscach, brud na felgach czy w różnorakich wnękach. Samochód będzie wyglądał jak nowy, a my nie będziemy musieli martwić się o to, czy czasem nie dojdzie do zarysowania lakieru – co zdarza się na myjniach automatycznych – ani sami nie będziemy musieli męczyć się z czyszczeniem trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Ofertę myjni ręcznych uzupełnia również pielęgnacja silnika. Choć wydawać by się mogło, że silnik, schowany pod pokrywą nie wymaga czyszczenia, to jego mycie ma swoje podstawy nie tylko pod kątem estetyki. Jego stan wpływa między innymi na bezpieczeństwo, czy komfort wykonywania czynności eksploatacyjnych. Jedną z firm która specjalizuje się w czyszczeniu silnika jest Os-Car – mycie silnika Wrocław. Warto powierzyć swoje auto profesjonalistom, dzięki czemu silnik odzyska blask zachowując w ten sposób bezpieczeństwo.

Podsumowując…

Myjnia ręczna to miejsce idealne dla każdej osoby, której zależy na dokładnym wyczyszczeniu swojego samochodu. Jakość oferowanych usług w tego typu placówkach jest o wiele wyższa od tego, co oferują myjnie automatyczne – trzeba samemu się przekonać, jak duże wrażenie może to na nas wywołać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *